Auto-alarmy.info > Artykuły > Kamera cofania

Kupiłeś nowe auto i chcesz je zabezpieczyć przed kradzieżą? Chcesz naprawić lub zaktualizować swój GPS? Kupujesz CB radio, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji na drogach? Wszystkie te sprawy możesz załatwić już teraz – wystarczy, że dodasz zlecenie, a odpowiednie firmy prześlą Ci swoje oferty. Zaoszczędzisz czas i pieniądze porównując propozycje od najlepszych firm - nie wychodząc z domu!

Kamera cofania

Kamera cofania ułatwia parkowanie w dzień i w nocy. Jej konstrukcja różni się nieznacznie od reszty kamer tym, że obraz odbity jest poziomo, tak by obraz wyświetlany był lustrzanym odbiciem. W kamerach cofania stosuje się soczewkę szerokokątną, która pozwala na uzyskanie dużego zakresu wyświetlanego obrazu, często do około 180 stopni. Jest to niezbędne, by kamera mogła służyć jak lusterko wsteczne. Kamery cofania są jednakowe dla wszystkich pojazdów tj. aut osobowych, pojazdów holujących czy też kampingów.

Wraz ze wzrostem powszechności przenośnych wyświetlaczy LCD i systemów nawigacji GPS z kolorowym wyświetlaczem kamery cofania, stały się coraz bardziej popularne. Są one nierzadko oferowane jako opcjonalne wyposażenie samochodów ciężarowych i osobowych, oraz jako akcesoria do montażu samodzielnego. Zastosowanie kamer cofania jest przeróżne, od zastępowania lusterka wstecznego, po źródło do nagrywania naszych popisów za kółkiem.

Montaż kamery cofania

Cena kamery wraz z jej zamontowaniem wynosi od 500 do 700zł. Jeżeli nie mamy wyświetlacza – nic nie szkodzi. Możemy kupić go w formie lusterka wstecznego. Dla osób, które są gotowe mocniej nadszarpnąć portfela, dobrym rozwiązaniem są radia z dużymi wyświetlaczami LCD. Koszt takiego radia to od 1000 zł za produkty chińskie do 3000 zł za radio renomowanej firmy, bądź przystosowane pod deskę rozdzielczą konkretnego modelu auta, które wyglądają jak radia oryginalne.

Komentarze

(0)

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

(wymagane)
(wymagane)
Weryfikacja
użytkownika

Proszę podać wynik operacji matematycznej z poniższego obrazka:

Proszę podać wynik operacji matematycznej z obrazka.
Treść
komentarza
Masz firmę? Zarejestruj się!

Najnowsze zlecenia

  • Zlecę aktualizację map w Mazda 6 z 2009r., Płock
    WitamPosiadam Mazdę 6 z 2009r., najnowszą mapę polski posiadam z 2010r. czy są nowsze?Proszę o k...
    Dodano: 29-07-2014
  • Potrzebuję płyty nawigacji mapa polski do fabrycznej nawigacji Lancia Lybra 2004r, Janów Lubelski
    Potrzebuję płyty nawigacji mapa polski do fabrycznej nawigacji Lancia Lybra 2004rProszę o kontakt ...
    Dodano: 16-07-2014