Auto-alarmy.info > Artykuły > Montaż systemu audio

Chcesz zamontować alarm w samochodzie, ale nie wiesz jaki model będzie najbardziej odpowiedni dla Twojego samochodu oraz potrzeb. Tutaj znajdziesz wiele informacji odnośnie bezpieczeństwa. Ponadto odnajdziesz dane kontaktowe wielu zakładów które od lat zajmują się instalacją tego typu urządzeń.

Montaż systemu audio

Większości z nas wystarcza, gdy w samochodzie znajduje się wbudowany w nich fabrycznie system audio. Jednak jest rzesza osób, dla których jest to stanowczo za mało. I te właśnie osoby montują w swoich samochodach dodatkowe systemy audio. Jedni mają je prawidłowo zamontowane, inni natomiast nie. Od czego to jest zależne, no i w jaki sposób najlepiej montować system car-audio i oczywiście, jaki powinien on być?

Każdy system audio powinien być maksymalnie jak to tylko możliwie zintegrowany z naszym samochodem. Jeśli chodzi o głośniki, najlepiej, aby nowe były zamontowane w tych samych miejscach, co głośniki montowane fabrycznie, zmodyfikowanych tylko od, wewnątrz, czyli z nowymi kablami, dystansami i wytłumieniem. Jeśli chodzi zaś o subwafer, powinien być on wmontowany pod podłogą bagażnika, lub w specjalnej obudowie. System głośników powinien być tak zamontowany, aby dobrze komponował się z naszym autem, aby nie był specjalnie widoczny wizualnie. Co ważne, ma być tak zamontowany, aby można było go bez problemu wymontować, wracając do tego, jak pierwotnie wyglądałyby samochody.

Kolejna sprawa, to radioodtwarzacz. W dobrych warsztatach zajmujących się instalacją nagłośnienia, nowy system radioodtwarzania jest zazwyczaj oparty na tym, który został wbudowany fabrycznie. Dzięki temu, nie trzeba zmieniać w żaden sposób wnętrza samochodu. System fabrycznie wbudowany w naszych samochodach nie jest najlepszej jakości, gdyż jest stworzony z najsłabszych dostępnych na naszym rynku komponentów. O niebo lepiej będzie grał nasz sprzęt w samochodzie, jeśli w niego odrobinę zainwestujemy, wymieniając, chociaż głośniki.

Jednak czy dobry sprzęt wystarczy, aby mieć w samochodzie wysokiej, jakości brzmienie? Nie do końca. Bardzo istotne jest jeszcze to, jak ten sprzęt zostanie zainstalowany. Bądźmy szczerzy, mało, kto z przeciętnych użytkowników samochodów zna się doskonale na montażu nagłośnienia. Dlatego też, lepiej abyśmy samodzielnie nie zabierali się za ten montaż, jeśli zależy nam na wysokiej, jakości dźwięku. Dużo lepiej uczynimy, powierzając wykonanie tej czynności profesjonalistom. Jeśli chodzi o warsztaty samochodowe, które zajmują się właśnie montażem systemów audio w samochodach, jest ich w każdym mieście całkiem sporo. Jednak za nim powierzymy nasz samochód w konkretne ręce, sprawdźmy najpierw, czy warsztat, który wybraliśmy zamontuje nam nagłośnienie w samochodzie w prawidłowy sposób. Bowiem tylko jak dobrze sprawdzimy, możemy się ustrzec przed nierzetelnymi warsztatami samochodowymi, które na nagłośnieniu nie znają się za dobrze.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w Polityce Prywatności.