Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą

Kolejna witryna WordPress

Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą

19 marca, 2023 Uncategorized 0

Posiadacze samochodów wiedzą doskonale, co to strach przed kradzieżą ich ukochanego, niejednokrotnie po prostu potrzebnego pojazdu. Nic, więc dziwnego, że większość posiadaczy „czterech kółek” stara się je w jakiś sposób zabezpieczyć przed złodziejami. Na naszym rynku są popularne tak naprawdę trzy typy zabezpieczeń.

W nowych samochodach, najczęściej fabrycznie jest wbudowany immobiliser. Jest to zabezpieczenie, które uniemożliwia złodziejowi uruchomienie samochodu. Działa na zasadzie blokady wybranego układu elektronicznego samochodu. Dopiero po odblokowaniu go specjalnym kluczem, z kodem, samochód można uruchomić. Jest to jedno z najlepszych dostępnych na naszym rynku zabezpieczeń przed kradzieżą naszych samochodów. Dowodem tego jest fakt, że immobiliser jest montowany w tej chwili w samochodach fabrycznie.

Kolejnym zabezpieczeniem przed złodziejami, które jest chyba najbardziej popularne jeśli chodzi o samochody, są alarmy wbudowane w zamki centralne. Alarm takiego typu posiada czujnik ruchu. W momencie, gdy złodziej chce się dostać do naszego samochodu, alarm uruchamia się, czyli zaczyna wydawać głośny sygnał dźwiękowy. Dezorientuje to złodzieja, a gdy szybko zadziałamy, ustrzeżemy się przed kradzieżą naszego samochodu. Alarm ten, ze względu na dość niską cenę i sporą skuteczność jest niesamowicie popularny wśród posiadaczy samochodów, można go bez problemu zamontować u mechanika.

Kiedyś, bardzo popularne, dziś dalej spotykane, jednak już, coraz rzadziej, czyli ostatni typ z najpopularniejszych zabezpieczeń. Jest to zabezpieczenie fizyczne, potocznie zwane „laską blokującą, samochodową”. Zabezpieczenie to, zakłada się w czasie postoju, między kierownicą a pedałem gazu. Jest to, stalowa rurka, w kształcie właśnie laski. Z wszystkich zabezpieczeń, to jest najmniej skuteczne. Przecięcie go, dobrze wyposażonemu złodziejowi nie zabiera za wiele czasu. Stąd też jego popularność słabnie z roku na rok.

A jakie zabezpieczenia wybrać do swojego samochodu? To dobieramy tak naprawdę indywidualnie. Musimy wziąć pod uwagę parę rzeczy. Niewątpliwie, na pierwszym miejscu jest to, ile warte jest nasze auto. Jeśli jego wartość nie jest za duża, nie warto na pewno inwestować w drogie rozwiązania zabezpieczające. Wtedy lepiej pomyśleć nawet o blokadzie między kierownicą a pedałem gazu. Jednak, czym wartość naszego samochodu wyższa, tym bardziej trzeba go zabezpieczyć. I tym sposobem, czym więcej warte jest auto, tym bardziej inwestujmy w zabezpieczenie go przed kradzieżą. I właśnie, dlatego, dobór odpowiedniego zabezpieczenia jest tak bardzo indywidualną sprawą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *