Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą

Kolejna witryna WordPress

Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą

17 marca, 2023 Uncategorized 1

Wszyscy posiadacze samochodu wiedzą, jak szybko człowiek się do niego przywiązuje. Gdy przypomnimy sobie, ile pieniędzy w niego zainwestowaliśmy, rośnie potrzeba zabezpieczenia do przed kradzieżą. Zastanówmy się jak utrudnić złodziejowi dobranie się do pojazdu. Popularne rozwiązanie fabryczne to instalacja immobiliser przy stacyjce, dzięki któremu niemożliwym jest włączenie zapłony bez posiadania oryginalnego kluczyka. Jeśli producent nie zapewnił swojemu produktowi takiego zabezpieczenia, można go zainstalować u dobrego mechanika.

Na rynku istnieją również nowoczesne technologie zabezpieczające, jak na przykład GPS – niewielkie urządzenia ze stałym połączeniem z satelitą, co umożliwia śledzenie pozycji samochodu za pomocą komputera, który jest podłączony do sieci, ale również telefonu komórkowego. Funkcji tego urządzenia jest kilka. Bardzo przydatna jest kompatybilność z innymi rodzajami zabezpieczeń,również ze wspomnianym wcześniej immobiliserem. Dzięki temu, gdy włączy się alarm, możemy zdalnie odciąć zapłon i uniemożliwić złodziejowi kradzież

Najpopularniejszym zabezpieczeniem auta jest alarmwbudowany w zamek centralny, który posiada czujnik ruchu i przy próbie kradzieży wydaje głośny sygnał dźwiękowy. Cena takiego alarmu nie jest wysoka, a sama metoda cieszy się powodzeniem, bo odstrasza złodziei zwracając na samochód dużo uwagę. Sposobem, który spotykamy coraz rzadziej, ze względu na dynamiczny rozwój techniki, jest zakładanie blokady na kierownicę i pedał gazu. Skuteczność takiej metody jest wyjątkowo niewielka, bo przeciętnie wyposażony złodziej poradzi sobie z taką blokadą w kilka minut. Dobrym pomysłem jest też zakup blokady skrzyni biegów, przez co po odpaleniu samochodu można jechać tylko do tyłu. Złodziej na pewno zwróci na siebie uwagę przechodniów jadąc tyłem przez skrzyżowanie. 

Przy wyborze zabezpieczenia samochodu bierzemy pod uwagę, ile kosztowało nasze auto i ile jest aktualnie warte. Jeśli nie za wiele, to inwestowanie w drogie metody jest bez sensu. Dobrze jest wiedzieć, że w razie kradzieży firmy ubezpieczeniowe honorują tylko takie zabezpieczenia samochodu, które są certyfikowane. Pamiętajmy też, żeby nie zostawiać w aucie dokumentów i zamykać drzwi nawet po wejściu do samochodu – zdarzają się przypadki kradzieży samochodu podczas postoju na światłach w centrum miasta.

Jedna odpowiedź

  1. Hi, this is a comment.
    To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
    Commenter avatars come from Gravatar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *