Kamera cofania

Kolejna witryna WordPress

Kamera cofania

19 marca, 2023 Uncategorized 0

Kamera cofania ułatwia parkowanie w dzień i w nocy. Jej konstrukcja różni się nieznacznie od reszty kamer tym, że obraz odbity jest poziomo, tak by obraz wyświetlany był lustrzanym odbiciem. W kamerach cofania stosuje się soczewkę szerokokątną, która pozwala na uzyskanie dużego zakresu wyświetlanego obrazu, często do około 180 stopni. Jest to niezbędne, by kamera mogła służyć jak lusterko wsteczne. Kamery cofania są jednakowe dla wszystkich pojazdów tj. aut osobowych, pojazdów holujących czy też kampingów.

Wraz ze wzrostem powszechności przenośnych wyświetlaczy LCD i systemów nawigacji GPS z kolorowym wyświetlaczem kamery cofania, stały się coraz bardziej popularne. Są one nierzadko oferowane jako opcjonalne wyposażenie samochodów ciężarowych i osobowych, oraz jako akcesoria do montażu samodzielnego. Zastosowanie kamer cofania jest przeróżne, od zastępowania lusterka wstecznego, po źródło do nagrywania naszych popisów za kółkiem.

Montaż kamery cofania

Cena kamery wraz z jej zamontowaniem wynosi od 500 do 700zł. Jeżeli nie mamy wyświetlacza – nic nie szkodzi. Możemy kupić go w formie lusterka wstecznego. Dla osób, które są gotowe mocniej nadszarpnąć portfela, dobrym rozwiązaniem są radia z dużymi wyświetlaczami LCD. Koszt takiego radia to od 1000 zł za produkty chińskie do 3000 zł za radio renomowanej firmy, bądź przystosowane pod deskę rozdzielczą konkretnego modelu auta, które wyglądają jak radia oryginalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *