Dobór systemów autoalarmowych

Kolejna witryna WordPress

Dobór systemów autoalarmowych

19 marca, 2023 Uncategorized 0

Mimo pojawienia się i upowszechnienia systemów lokalizacji i monitorowania, autoalarmy pozostają wciąż najpopularniejszymi elektronicznymi zabezpieczeniami przeciwkradzieżowymi. Jest to spowodowane przez kilka czynników. Przede wszystkim ma na to wpływ cena, która przy wyborze auto zabezpieczenia wciąż odgrywa najistotniejszą rolę. Po drugie: poprawnie (z dużą dbałością) zamontowany system autoalarmowy zapewnia również dosyć skuteczną ochronę pojazdu. Należy tu podkreślić, iż sposób zamontowania systemu alarmowego odgrywa bardzo istotną rolę, jeżeli chodzi o stopień zabezpieczenia samochodu.

Zaletą systemu autoalarmowego jest możliwość wysterowania za jego pomocą zamków centralnych, a także podłączenie do niego czujników (położenia, ultradźwiękowego, wstrząsowego), radiopowiadomienia czy modułu domykania szyb. Obecnie prawie wszystkie autoalarmy są wyposażone w piloty generujące zmienny kod. W porównaniu do urządzeń o stałym kodzie systemy takie zapewniają dużo lepszą ochronę przeciwkradzieżową. Zawsze może także mieć miejsce wymiana zamków, jeśli z wcześniejszych jesteśmy niezadowoleni. 

Głównym elementem systemu alarmowego jest centralka z pilotami. Dla większości klientów to właśnie ten ostatni element decyduje o wyborze tego czy innego autoalarmu. Obecnie wielu producentów wyposaża swoje wyroby w bardzo estetyczne piloty, które często są wzmocnione elementami metalowymi podnoszącymi walory wizualne oraz odporność mechaniczną tego elementu. Należy tu podkreślić, że zaoferowanie klientowi autoalarmu, który nie jest dostępny powszechnie na bazarach czy w Internecie, z unikatowymi dla danego producenta pilotami, daje nam możliwość uzyskania wyższej ceny za naszą usługę. Wielu instalatorów autoalarmów na ofertę stosowania nowego systemu odpowiada: „Nie chcę eksperymentować z nowymi alarmami, gdyż te, które montuję, nie psują się”.

Niezawodność oferowanych obecnie systemów jest na zbliżonym poziomie, jednak przyzwyczajenie instalatora do danego systemu jest często na tyle silne, że trudno przekonać go do innego, często lepszego produktu. Niezaprzeczalnym jednak faktem jest coraz większe przekonanie instalatorów do montażu systemów z homologacją europejską. Po pierwsze: wymagają tego zakłady ubezpieczeń, po drugie: certyfikat ten daje w pewnym stopniu gwarancję, że dany autoalarmbędzie spisywał się niezawodnie. Trzeba tu podkreślić, że zamontowanie systemu, z którym klient będzie miał dużo problemów (będzie często ulegał awariom), przysporzy nam dodatkowych kosztów, między innymi związanych ze zdemontowaniem uszkodzonego elementu u mechanika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *